Ukrajina, informačná vojna, politika a dôvera

Autor: Pavol Dubček | 7.5.2014 o 15:12 | (upravené 7.5.2014 o 17:27) Karma článku: 5,35 | Prečítané:  664x

To, čo sa deje na Ukrajine je informačná vojna. Niekto si ju môže predstaviť tak, že informatici jednej krajiny napadnú webstránky inej a opačne. Už dávno to však nie je tak jednoduché.

Vojny sa vedú hlavne kvôli zdrojom, niektorí povedia kvôli peniazom. Aj v tejto vojne ide o zdroje, dokonca aj o informačné, ktoré sú v dnešnej dobe rovnako dôležité. Tí, ktorí chcú veriť, že za situáciu na Ukrajine sú zodpovední Američania si nájdu zdroje, ktoré podporujú tieto tvrdenia a veria tomu čomu veriť chcú. A naopak, tí, ktorí sú presvedčení o úlohe Rusov v tejto vojne, veria zas zdrojom, ktoré obhajujú práve tieto tvrdenia. Veria a sú ochotní svoju pravdu obhajovať, bez ohľadu na to, že nevedia, kto je v pozadí týchto „zdrojov“, bez ohľadu na to, kto „tú“ informáciu na internet zavesil. Častokrát nevedia, kto a s akým úmyslom, s akým cieľom danú informáciu zverejnil a ani to, čo je to za človeka. Ľudia veria, lebo tá ich verzia sa im zdá pravdepodobnejšia, a teda uveriteľnejšia.

Internet, ako anonymné médium, sa tak stáva autoritou, ktorej dokážu bezmedzne veriť. Netvrdím, že všetci, ale mnohí... Aj v tomto je táto vojna strašná.

Ja som asi ešte stará škola, ale potrebujem jednoducho vedieť, odkiaľ ktorá informácia pochádza, kto ju pustil, čo je to za človeka, z akého prostredia pochádza, aké sú jeho názory, či si zaslúži moju dôveru a najmä aké je jeho pozadie, ktoré ho formovalo a až vtedy si utváram názor. V dnešnej dobe nie je ľahké nepodľahnúť rýchlym súdom a veriť rýchlym riešeniam. Práve preto je nesmierne dôležité vyberať si informácie, ktorým veríme veľmi citlivo. Rovnako dôležité je vyberať a voliť takých politikov, o ktorých minulosti vieme kto a čo ich formovalo.

Som lekár, je to povolanie, ktoré je ľudom veľmi blízke. Denne som v kontakte so svojimi pacientmi, denne sa im snažím pomôcť, denne sa ich problémy stávajú na chvíľku aj mojimi. To všetko sú situácie, ktoré vás poznačia a formujú. Môžete zatrpknúť alebo môžete každý deň ísť do práce nie s tým koľko „položiek“ príde, ale koľkým ľudom dokážete pomôcť. Som i poslancom mestského zastupiteľstva v bratislavskej časti Nové Mesto, pretože mi záleží v akom prostredí žijem.

Som prvorodeným synom Alexandra Dubčeka, človeka, ktorý v čase, keď sa iní báli, mal odvahu sa postaviť, vziať na seba zodpovednosť a snažiť sa dosiahnuť zmenu. Zmenu, ktorej cieľom bol lepší život našich ľudí.

Som hrdý, že môžem nadviazať na jeho odkaz: Pracovať v prospech našich ľudí, a preto kandidujem za poslanca do Európskeho parlamentu. Verím, že i vy nájdete v sebe odvahu prijať zodpovednosť za seba a dňa 24. 05. 2014 sa zúčastníte volieb a vyberiete si takého kandidáta, ktorému budete môcť veriť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.


Už ste čítali?