Ukrajina, informačná vojna, politika a dôvera

Autor: Pavol Dubček | 7.5.2014 o 15:12 | (upravené 7.5.2014 o 17:27) Karma článku: 5,35 | Prečítané:  677x

To, čo sa deje na Ukrajine je informačná vojna. Niekto si ju môže predstaviť tak, že informatici jednej krajiny napadnú webstránky inej a opačne. Už dávno to však nie je tak jednoduché.

Vojny sa vedú hlavne kvôli zdrojom, niektorí povedia kvôli peniazom. Aj v tejto vojne ide o zdroje, dokonca aj o informačné, ktoré sú v dnešnej dobe rovnako dôležité. Tí, ktorí chcú veriť, že za situáciu na Ukrajine sú zodpovední Američania si nájdu zdroje, ktoré podporujú tieto tvrdenia a veria tomu čomu veriť chcú. A naopak, tí, ktorí sú presvedčení o úlohe Rusov v tejto vojne, veria zas zdrojom, ktoré obhajujú práve tieto tvrdenia. Veria a sú ochotní svoju pravdu obhajovať, bez ohľadu na to, že nevedia, kto je v pozadí týchto „zdrojov“, bez ohľadu na to, kto „tú“ informáciu na internet zavesil. Častokrát nevedia, kto a s akým úmyslom, s akým cieľom danú informáciu zverejnil a ani to, čo je to za človeka. Ľudia veria, lebo tá ich verzia sa im zdá pravdepodobnejšia, a teda uveriteľnejšia.

Internet, ako anonymné médium, sa tak stáva autoritou, ktorej dokážu bezmedzne veriť. Netvrdím, že všetci, ale mnohí... Aj v tomto je táto vojna strašná.

Ja som asi ešte stará škola, ale potrebujem jednoducho vedieť, odkiaľ ktorá informácia pochádza, kto ju pustil, čo je to za človeka, z akého prostredia pochádza, aké sú jeho názory, či si zaslúži moju dôveru a najmä aké je jeho pozadie, ktoré ho formovalo a až vtedy si utváram názor. V dnešnej dobe nie je ľahké nepodľahnúť rýchlym súdom a veriť rýchlym riešeniam. Práve preto je nesmierne dôležité vyberať si informácie, ktorým veríme veľmi citlivo. Rovnako dôležité je vyberať a voliť takých politikov, o ktorých minulosti vieme kto a čo ich formovalo.

Som lekár, je to povolanie, ktoré je ľudom veľmi blízke. Denne som v kontakte so svojimi pacientmi, denne sa im snažím pomôcť, denne sa ich problémy stávajú na chvíľku aj mojimi. To všetko sú situácie, ktoré vás poznačia a formujú. Môžete zatrpknúť alebo môžete každý deň ísť do práce nie s tým koľko „položiek“ príde, ale koľkým ľudom dokážete pomôcť. Som i poslancom mestského zastupiteľstva v bratislavskej časti Nové Mesto, pretože mi záleží v akom prostredí žijem.

Som prvorodeným synom Alexandra Dubčeka, človeka, ktorý v čase, keď sa iní báli, mal odvahu sa postaviť, vziať na seba zodpovednosť a snažiť sa dosiahnuť zmenu. Zmenu, ktorej cieľom bol lepší život našich ľudí.

Som hrdý, že môžem nadviazať na jeho odkaz: Pracovať v prospech našich ľudí, a preto kandidujem za poslanca do Európskeho parlamentu. Verím, že i vy nájdete v sebe odvahu prijať zodpovednosť za seba a dňa 24. 05. 2014 sa zúčastníte volieb a vyberiete si takého kandidáta, ktorému budete môcť veriť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan, Sagan a opäť Sagan. Chlapec bez nervov je tretí raz majstrom sveta

Pre mňa je to neuveriteľné, výnimočné, vravel slovenský cyklista.

ŠPORT

Čo všetko sa stalo, aby zo Sagana bola superstar

Začínal na sestrinom bicykli, teraz zarába milióny ročne.


Už ste čítali?